Okt 302019
 

 

Aj tento rok pár septembrových dní patrilo transplantovaným pacientom a ich spoločnému stretnutiu. Už po deviatykrát sme sa vďaka podpore Ligy proti rakovine a jej príspevku zo zbierky Deň narcisov 2019 stretli na rekondično-relaxačnom pobyte a veru bolo nám veľmi príjemne!
Rekondičný pobyt začal v stredu 4.9.2019. Pacienti prichádzali nie len z rôznych strán a kútov Slovenska, ale aj z Prahy, zišlo sa nás celkom 42 (29 pacientov a 13 rod. príslušníkov). Po ubytovaní a absolvovaní prehliadky u lekára, kde nám boli načasované kúpeľné procedúry, sme sa veselo začali zoznamovať, a že sme si mali, čo povedať, o tom svedčilo každé jedno stretnutie. Príležitosť na rozhovor pacienti nachádzali naozaj všade – pri prechádzkach v kúpeľnom parku, dobrej kávičke a koláčiku alebo čakaní na procedúru.. Počasie nám prialo, a tak sme stihli aj grilovačku a výlet na vrch Holíš. Zmerali sme si sily v bowlingu a nechýbali ani večerné tancovačky či nočné dialógy.
Ďakujeme JUDr. Kataríne Fedorovej, ktorá prišla, aby nám objasnila práva pacienta a PharmDr. Lucke Čontofalskej, ktorá nás naučila kombinovať vitamíny a bylinky pre naše zdravie. Potešila nás aj návšteva lekárok a sestričiek z KHaT, veď kto z nás by tu bol bez nich.. a návšteva našich ďalších spolubojovníkov.
Po piatich spoločne strávených dňoch sme sa v nedeľu 8.9.2019 rozišli znovu do všetkých strán a kútov, aby sme navzájom povzbudení žili svoj darovaný život a tešili sa z neho.. a verili, že sa znovu stretneme.
Tu je pár slov od pani Grétky Bartošovej:
“Stretnúť sa s pacientmi, ktorí sú po transplantácii je pre mňa osobne VŽDY veľmi obohacujúce.
Z každého príbehu a skúsenosti spolupacienta sa vždy niečo nové dozviem, naučím a zároveň dúfam,
že zase môj príbeh, moja skúsenosť, ktorú mám ja, po transplantácii, v niečom môže pomôcť iným.
Aj keď sú naše diagnózy rôzne, spoločná je transplantácia KB/KD.
Veľmi boli zaujímavé a poučné  obe prednášky, aj z oblasti socialno-právnej poradne od JUDr. Kataríny Fedorovej, aj z oblasti farmaceutickej od našej spolupacientky PharmDr. Lucky Čontofalskej.
Bolo veľmi fajn a s manželom sa nám veľmi páčila opekačka, kde sme sa mohli lepšie spoznať, porozprávať, zabaviť. Veľmi nás však mrzí, že sme neboli na túre/aj keď si to nechceme priznať,predsa len máme nejaké tie zdravotné limity.. Možno niekedy nabudúce.. Chceme sa poďakovať všetkým Vám,ktorí ste sa akýmkoľvek spôsobom podielali na tom,aby sme mohli prežiť úžasné dni rekondičného 
pobytu v Nimnici. Bolo nám tam veľmi,veľmi dobre!☺👍❤
bowling Holis vylet opekackaspolocna

 Leave a Reply

(required)

(required)

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Musíte používať tieto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2014 EBMT .SK