Okt 052018
 
Každoročne v jesennom období sa stretávajú pacienti po transplantácii krvotvorných buniek na rekondičnom pobyte v rôznych kúpeľoch Slovenska. Tento rok nebol výnimkou, a tak sme sa v termíne od 19.9.—23.9.2018 opäť stretli, tentokrát v ZLATÝCH KÚPEĽOCH TURČIANSKE TEPLICE.
Známe tváre sa srdečne privítali i vystískali a tí, čo boli na takomto stretnutí po prvý raz zapadli bez problémov do 40-člennej skupiny rôznych ľudí a osudov, no s jedným spoločným cieľom – zrelaxovať, oddýchnuť si, povzbudiť sa, pozdieľať sa v ťažkostiach, a tak ísť ďalej životom bojujúc za seba a svoje zdravie.
Bývali sme vo veľmi pekných izbách kúpeľného domu Veľká Fatra, chodili sme na rôzne procedúry ako perličkové kúpele, masáže, lazuritové a vaňové kúpele či oxygenoterapie. K dispozícii sme mali voľné vstupy do spa-wellness centra i plaveckého bazéna. Počasie nám prialo, a tak sme mohli využiť čas aj na prechádzky po parku a okolí. Niektorí z nás boli takí šikovní a zdatní, že mohli radiť ostatným, kde je chutná pizza, kde najlepšie pivo, či super zmrzlina.
☕
To, čo nás asi najviac spájalo a zjednocovalo bolo, že sme mali spoločný program ako napr.:
psychologická prednáška s relaxačným nácvikom v telocvični, ručné zdobenie srdiečok servítkovou metódou, poučná prednáška pani doktorky JUDr. Kataríny Fedorovej o právach hematologického pacienta či posudzovaní invalidity, ale aj prekvapivá návšteva našich milých lekárok MUDr. Michaely Martišovej a MUDr. Lenky Magyaricsovej z KHaT Nemonice sv.Cyrila a Metoda na Antolskej ulici v Bratislave.
Asi všetci mi dajú za pravdu, že najlepšie boli naše spoločné rozhovory a stretnutia sa pri káve, vínku alebo pive. Vždy dole pri recepcii, v skupinke či dvojici sa najlepšie preberali rôzne témy, pacientské  príhody alebo len obyčajné vtipy. Tento rok vyhral vtip od Duška o čiernej skrinke. 
Celý pobyt sme zakončili spoločným sobotným bowlingom. Víťazi bowlingu sú známi, no myslím, že VÍŤAZMI sme boli všetci, čo sme sa tu zišli.
Na záver ďakujem všetkým za úžasné chvíle v kúpeľoch Turčianske Teplice, za nové priateľstvá, vzájomné obohatenie, za všetku tú krásu, čo je v každom z nás, za bojovnosť, chuť žiť aj napriek prekážkam.
Nech sme zdraví, šťastní, spokojní a do skorého videnia, priatelia..!
Vaša Aďka Mikulášová
 
bty
EBMT.SK v Turč.Tepliciach 2018
DSC_5138

 Leave a Reply

(required)

(required)

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Musíte používať tieto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2014 EBMT .SK