Sep 282022
 

Milí priatelia, pacienti,

radi Vás informujeme, že počas v predĺženého víkendu 23.-25.9.2022 sa v malom kúpeľnom mestečku Rajecké Teplice uskutočnilo stretnutie a Valné zhromaždenie transplantovaných pacientov. Zišlo sa 15 pacientov z celého Slovenska, ktorí žijú darovaný život už 2-19 rokov po transplantácii krvotvorných buniek, a ich najbližší manželský partneri, detičky a rodičia, ktorí sú im celý ten čas pevnou oporou.

Bol to čas oddychu – pasívneho aj aktívneho v krásnom prostredí kúpeľov, živých a hlbokých rozhovorov, výmeny skúsností, ale aj obyčajnej srandy, dobrého jedla a merania síl v bowlingu :-).

V sobotu sa k pacientom a ich blízkym pripojil pán primár MUDr. Ladislav Sopko, PhD. z Kliniky hematológie a transfuziológie UNB Bratislava. Otvorili Valné zhromaždenie, volili členov výkonných orgánov združenia, diskutovali spoločne o vzájomnej pomoci a podpore, plánoch do budúcnosti, spomínali na obdobie liečby či radili sa ako ďalej. Pacienti sa spojili aj so svetom a z ďalekého Londýna si vypočuli prezentáciu MUDr. Pavla Kotoučka o skúsenostiach s terapiou odpúšťaním a o úlohe pacienta v zlepšení vlastného psycho-neuro-endokrinného systému, ktorý udržuje integritu každého organizmu. Na záver dňa pacienti navštívili miestny pivovar, lebo: “kde sa pivo varí, tam sa dobre darí,” a odniesli si milú pozornosť pre svojich blízkych.

Spoločné stretnutie zakončili pacienti v nedeľu, rozlúčili sa a odchádzali domov s radostným pocitom vzájomnej blízkosti, porozumenia a povzbudenia.. ako po každom dobrom rodinnom stretnutí. Lebo my sme v tom spolu!

Ďakujeme Vám všetkým za podporu!

20220924_163026

 

20220925_090829orez

 Leave a Reply

(required)

(required)

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Musíte používať tieto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2014 EBMT .SK