Sep 252012
 

Stretnutie pacientov EBMT.SK v Kúpeľoch v Nimnici 20.- 23.9.2012

V dňoch 20.- 23. 9. 2012 sa v Kúpeľoch v Nimnici uskutočnil prvý ročník stretnutia pacientov po transplantácii krvotvorných buniek a ich blízkych EBMT.SK. V spolupráci s Kúpeľmi Nimnica bol rekondičný pobyt zameraný na zlepšenie pohybového, dýchacieho a zažívacieho ústrojenstva, na zníženie následkov dlhodobej toxickej liečby, ale najmä ako projekt psychosociálnej starostlivosti na spoločné stretnutia transplantovaných pacientov na neformálnej i relaxačnej úrovni vyplnené spoločenským a nenáročným turistickým programom.

Štyri desiatky pacientov a ich blízkych, pacienti s diagnózou leukémie a nádorových i nenádorových ochorení krvotvorby, ktorých práve transplantácia kostnej drene a krvotvorných buniek naplno vrátila do života, sú silnými osobnosťami. Na sa navzájom povzbudili, vymenili si osobné skúsenosti s liečbou a s rekonvalescenciou, zapojili sa do plánovania činnosti združenia pre pacientov na ďalší rok. Zhromaždení sa zhodli, že myšlienku a pôsobenie pacientskeho klubu je potrebné rozšíriť aj na mimobratislavské transplantačné centrá. Pozdravným telegramom vyjadrili vďaku a úctu svojim lekárom. Stretnutie pacientov v Kúpeľoch Nimnica podporili darcovia 2% a najmä Liga proti rakovine darom zo 16. ročníka finančnej zbierky Deň narcisov 2012.

Ďakujeme za tento krásny spoločný čas a tešíme sa na ďalšie stretnutia!

https://www.facebook.com/ebmt.sk

 Leave a Reply

(required)

(required)

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Musíte používať tieto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2014 EBMT .SK