Feb 162022
 

Milí priatelia a podporovatelia EBMT.SK,

aj tento rok sa uchádzame o 2% z Vašich daní, ktoré nášmu Klubu umožňujú podporovať transplantovaných pacientov a ich blízkych v období liečby a rekonvalescencie, pomáhajú nám zlepšovať prostredie na transplantačných jednotkách a šíriť osvetu o darovaní kostnej drene a krvotvorných buniek.

Na poukázanie 2% nášmu Klubu pacientov potrebujete tieto údaje:

Snímka1

Postup pre zamestnancov:

1.) Požiadajte zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane a oznámte mu, že budete chcieť poukázať svoje 2% najneskôr do 15.2.2023.

2.) Keď vám zamestnávateľ urobí ročné zúčtovanie dane a vystaví Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnostivyplňte predvyplnený a editovateľný formulár Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby .

  • z Potvrdenia o zaplatení dane zistíte dátum zaplatenia dane a môžete si vypočítať 2 %/3 % z vašej zaplatenej dane.

3.) Obe tlačivá je potrebné doručiť osobne či poslať poštou na daňový úrad podľa miesta Vášho bydliska do 30.4.2023.

 

Postup pre fyzické osoby (FO), ktoré si daňové priznanie podávajú samy:

1.) Vypočítajte si 2 % z vašej zaplatenej dane (resp. 3 % – ak ste v minulom roku aspoň 40 hod. dobrovoľníčili).

2.) Vyplňte daňové priznanie, ktorého súčasťou je aj Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2 %/3 % zaplatenej dane. Využite možnosť dať nám o sebe vedieť, zaškrtnutím súhlasu so zaslaním Vašich údajov.

3.) Daňové priznanie doručte elektronicky na Finančnú správu resp. na daňový úrad podľa vášho bydliska v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.) a v tomto termíne zaplaťte aj daň z príjmov.

  • v prípade osobného podania na daňovom úrade je potrebné predložiť aj Potvrdenie o podaní daňového priznania. 

Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby typ A  (u daňovníka, ktorý má príjmy len zo závislej činnosti)  alebo online: Daňové priznanie typu_A

Potvrdenie o podaní daňového priznania FO A

Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby typ B  alebo online: Daňové priznanie typu_B

Potvrdenie o podaní daňového priznania FO B

Postup pre právnické osoby: 

1.) Vypočítajte si 1 % z vašej zaplatenej dane. Ak do termínu podania daňového priznania venujete na verejnoprospešné účely* sumu vo výške aspoň 0,5 % dane, môžete darovať až 2 % z dane!

2.) Daňové priznanie je potrebné odoslať elektronicky v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania  a v tomto termíne aj zaplatiť daň z príjmov.

  • využite možnosť a dajte nám o sebe vedieť, zaškrtnutím súhlasu so zaslaním Vašich údajov vo Vyhlásení/Daňovom priznaní. Ďakujeme!

Daňové priznanie k dani z príjmov PO

 

Vďaka Vašim 2% poMȎŽEME viac, ďakujeme!

 Leave a Reply

(required)

(required)

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Musíte používať tieto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2014 EBMT .SK